Реал (Мадрид) постигна първа победа над Барселона от началото на сезона в испанското баскетболно първенство. „Белият балет“ обърна каталунците и Александър Везенков за успеха с 91:86 в мач от 29 кръг.

Мадридчани изоставаха в резултата преди началото на последната четвърт, но именно в заключителната част направиха серия от 13:0, която се оказа ключова за успеха. С този успех в Ел Класико Реал (Мадрид) излекува до известна степен раните, нанесени от отпадането на четвъртфиналите на Евролигата.

Везенков започна мача на пейката, като получи близо 19 минути игрово време. В него той вкара 2 точки, като пропусна и трите се опита от тройката. Отделно крилото се отчете и с 3 борби в актива си. Анте Томич направи дабъл дабъл за Барселона – 19 точки и 13 борби.

Трей Томпкинс направи един от най-добрите си мачове за мадридчани и завърши с 23 точки и 7 борби. Серхио Родригес добави 15 точки, 5 борби и 6 асистенции.