Реал Мадрид удържа Панатинайкос без точка в последните шест минути и половина и измъкна успеха с 58:54 като гост в Атина. Победата остави "белите" единствени в група Е без загуба от пет мача, докато ПАО е на четвърто място с актив 3-2. Реал изоставаше в първите 34 минути от мача, а на моменти разликата бе 14 точки. В последните шест минути обаче гостите завършиха със серия от 10-0, която шокира ПАО и феновете на тима. Фелипе Рейес завърши с 13 точки за успеха, а Рафаел Хецхаймер добави 11 и 5 борби. За домакините Майкъл Брамос завърши с 11 точки, а Панатинайкос приключи двубоя с най-малко вкарани точки в 252 мача от Евролигата играни през този век./БЛИЦ

РЕЗУЛТАТИ ОТ ТОП 16 НА ЕВРОЛИГАТА
ГРУПА “Е”
АЛБА Берлин – Брозе Баскетс 82:63
ЦСКА (Москва) – Уникаха Малага 81:94
Анадолу Ефес – Жалгирис 56:52
Панатинайкос – Реал (Мадрид) 54:58

КЛАСИРАНЕ: 1.Реал Мадрид 5-0, 2.ЦСКА (Москва) 4-1, 3.Анадолу Ефес 4-1, 4.Панатинайкос 3-2, 5.Уникаха Малага 2-3, 6.Жалгирис 1-4, 7.АЛБА Берлин 1-4, 8.Брозе Баскет 0-5

ГРУПА “F”
Фенербахче – Химки 85:82
Каха Лаборал – Барселона 79:90
Макаби (Тел Авив) – Олимпиакос 77:78
Монтепаски Сиена – Бешикташ 63:57

КЛАСИРАНЕ: 1.Монтепаски Сиена 5-0, 2.Каха Лаборал 4-1, 3.Барселона 4-1, 4.Химки 3-2, 5.Олимпиакос 2-3, 6.Макаби (Тел Авив) 1-4, 7.Фенербахче 1-4, 8.Бешикташ 0-5