Реал (Мадрид) срази като гост Макаби Електра (Тел Авив) с 69:57 и спечели четвъртфиналната плейофна серия с 3-0 успеха. Така „кралският клуб” стана първият отбор, класирал се за Финалната четворка на баскетболната Евролига този сезон.

"Белият балет” водеше почти през цялото време, като само за 2 минути в последната третата част отстъпваше в резултата. Испанският тим обаче се откъсна в последната четвърт и дори поведе с двуцифрена разлика, за да триумфира в крайна сметка с победата.

Най-резултатен за Реал (Мадрид) бе Джейси Керъл, вкарал 16 точки навръх 30-ия си рожден ден. Серхио Люл добави 13 точки, а Серхио Родригес се отчете с 12 пункта.

Шон Джеймс наниза 18 точки за Макаби и стана най-резултатният баскетболист в срещата. Дейвид Лоугън, Йогев Охайон и Рики Хикман завършиха с по 11 точки, но те бяха крайно недостатъчни за предотвратяване на поражението.