Реал Мадрид победи вечния си съперник Барселона след 97:73 у дома в мач от 6 кръг на Топ 16 в Евролигата. Каталунците рухнаха в четвъртата четвърт. Кош на Серхио Родригес закова разлика от 20 точки - 74:54. Серхио Родригес реализира 23 точки, към които добави 6 борби и 3 откраднати топки. Руди Фернандес изнесе спектакъл за феновете на Белия балет: 22 точки, 9 борби и 5 асистенции за 28 минути. За Барса единствено хърватинът Марио Хезоня отстрами каталунската чест с 22 точки.

Това е втората най-изразителна победа на Реал срещу Барселона в последните 21 двубоя помежду им в Евролигата от 1994 г. насам. С по-голяма разлика "кралете" са печелили само веднъж - 100:62 през май миналата година на 1/2-финала от Файнъл Фор в Милано, припомня BBall.com. Срещата сега се игра в залата, в която след три месеца също ще се състои финалната четворка на Евролигата - "БарклиКард Сентър" в центъра на испанската столица./БЛИЦ