Реал (Мадрид) разби Барселона като гост в дербито на баскетболната Евролига. Каталунците, за които игра и българския национал Александър Везенков, отстъпиха в своята зала с близо 40 точки разлика - 63:102. Три минути преди края домакините изоставаха с 50 точки.

"Белите" от испанската столица правеха каквото си искат на игрището и след всяка четвърт трупаха все по-голяма преднина. На полувремето Реал имаше съкрушителната преднина от 54:31.

Третата и четвъртата четвърт не се различаваха и отново Реал бе господар на случващото се. "Кралския" клуб натрупа още по-солиден аванс след 30-ата минута, като влезе в последната четвърт с аванс от 29 точки.

Барселона напълно спря да се съпротивлява и в последната четвърт не реализира нито една точка през първите 8 минути. В оставащите минути до края Реал включи ръчната спирачка и даде малко въздух на Везенков и съотборниците му, които записаха няколко бързи точки.

В крайна сметка Реал стигна до успех със 102:63.

Александър Везенков игра 20:24 минути, като в тях се отчете с 5 точки, 10 борби, 3 асистенции и една открадната топка.

Серджо Лул заби 20 точки за Реал, а Антъни Радолф добави 18. С 19 се отчете Джейси Карол.

За Барселона най-резултатен бе Тайръс Райс с 23 точки,а  10 добави Джоуи Дорси.