Баскетболният Реaл (Мадрид) спечели 32-а шампионска титла в Испания. „Кралският” клуб срази като гост миналогодишния първенец Барселона с 90:85 и спечели финалната серия с 3:0 победи. Това е втора титла за „белия балет” в последните три сезона, след като те триумфираха и през 2013 година.

След равностойна първа част, завършила при резултат 17:17, гостите от Мадрид взеха инициативата и дръпнаха с 48:34 на почивката. В останалите две домакините се опитаха да съкратят преднината на Реал, който обаче демонстрира по-добра игра и се поздрави с трофея.

Джей Си Керъл вкара 19 точки за успеха на гостите от испанската столица, Серхио Родригес и Андрес Носиони добавиха по 11 точки, а Серхио Люл и Йонас Мачиулис се отличиха с по 10 точки.

Анте Томич бе най-резултатен за каталунците – 29 точки, Алекс Абрин и Джъстин Долеман добавиха съответно по 16 и 12 точки, а Брад Олесон и Томас Саторански завършиха с по 10 точки.