Изиграването на последните срещи от осминафиналната групова фаза на Лига Европа определи участниците на четвъртфиналите на турнира. В най-интересната двойка един срещу друг ще се изправят Барселона и Реал (Мадрид), докато бившият селекционер на националния отбор на България Пини Гершон ще води Макаби (Тел Авив) срещу сръбския Партизан.Четвъртфиналите се играят до три победи от пет мача.

Барселона разби Партизан с 82:64 в битката за първото място в Група „Е”. Хуан Карлос Наваро вкара 18 точки за победата на своя тим, а каталунците са с баланс от 15 победи и 1 загуба в Евролигата през този сезон. Партизан бе наясно с прогреса в следващата фаза, след като по-рано в четвъртък Панатинайкос победи Маруси с 82:79 и извърли гръцките си сънародници от участие на четвъртфиналите.

Класирането в Група „F бе решено след победата на Макаби (Тел Авив) с 66:64 над Реал (Мадрид) като гост, а кошът на триумфа бе отбелязан от Алан Андерсън 4,3 секунди преди края. Кралският клуб, който преди този мач нямаше загуба от дома през този сезон на турнира, водеше с 19 точки, преди тимът от Тел Авив да запише невероятен обрат. В другия мач от групата Монтепаски Сиена се наложи с 93:87 над Ефес Пилзен. Ромен Сато и Дейвид Хоукинс вкараха по 22 точки за победителите.

Победителят в Група „G” ЦСКА (Москва) победи Жалгирис с 84:71 още в сряда, а в другия мач в потока испанският Уникаха в четвъртък разби Асеко Проком с 82:63. Джоел Фрийланд вкара 17 точки за тима от Малага. ЦСКА (Москва) и Асеко Проком се бяха класирали за четвъртфиналите още преди последните мачове в групата.

Най-голямата драма бе в Група „Н”, като участниците на четвъртфиналите станаха ясни чак след изиграването и на двата мача. Каха Лаборал победи Цибона със 102:90 след продължение и се класира за следващата фаза. Мирза Телетович вкара 25 точки за испанския тим, който успя да навакса изоставане и да прати мача в продължение. Химки се наложи с 96:83 над Олимпиакос, но за прогрес на четвъртфиналите руският клуб се нуждаеше неговата победа да е със 7 точки по-убедителна от тази на Каха Лаборал./БЛИЦ

ПРОГРАМА ЗА ЧЕТВЪРТФИНАЛИТЕ
Барселона – Реал (Мадрид)
Макаби (Тел Авив) – Партизан
Олимпиакос – Асеко Проком
ЦСКА (Москва) – Каха Лаборал

Заб.: Играе се до три победи от пет мача. Срещите са на 23, 25 и 30 март, и ако се наложи – на 1 и 7 април.

РЕЗУЛТАТИ ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МАЧОВЕ ОТ ОСМИНАФИНАЛНИТЕ ГРУПИ
ГРУПА „Е”
Барселона – Партизан 82:64
Панатинайкос – Маруси 82:79
КРАЙНО КЛАСИРАНЕ: 1.БАРСЕЛОНА 5 победи/1 загуба (+69), 2.ПАРТИЗАН 3/3 (-33), 3.Панатинайкос 2/4 (-3), 4.Маруси 3/3 (-33)

ГРУПА „F
Реал (Мадрид) – Макаби (Тел Авив) 64:66
Монтепаски Сиена – Ефес Пилзен 93:87
КРАЙНО КЛАСИРАНЕ: 1.МАКАБИ (ТЕЛ АВИВ) 4/2 (+22), 2.Реал (Мадрид) 3/3 (+3), 3.Монтепаски Сиена 3/3 (-16), 4.Ефес Пилзен 2/4 (-8)

ГРУПА „G
ЦСКА (Москва) – Жалгирис 84:71
Асеко Проком – Уникаха 63:82
КРАЙНО КЛАСИРАНЕ: 1.ЦСКА (МОСКВА) 5/1 (+46), 2.АСЕКО ПРОКОМ 3/3 (+16), 3.Уникаха 2/4 (-2), 4.Жалгирис 2/4 (-60)

ГРУПА „H
Каха Лаборал – Цибона 102:90 след продължение
Химки – Олимпиакос 96:83
КРАЙНО КЛАСИРАНЕ: 1.ОЛИМПИАКОС 5/1 (+32), 2.КАХА ЛАБОРАЛ 3/3 (-6), 3.Химки 3/3 (-11), 4.Цибона 1/5 (-15)