Реал (Мадрид) се наложи драматично срещу Барселона с 65:64 (12:19, 16:11, 23:11, 14:23) в дербито от петия кръг в Евролигата по баскетбол за мъже. "Кралете" продължават без загуба от началото на новия сезон, а това бе първо поражение в турнира за каталунците.

Успехът за Реал дойде в самия край. Грандът от Мадрид в един момент изоставаше с цели 14 точки, но съумя да зарадва феновете си. Сред публиката бяха и част от футболистите на "белия балет" начело със звездата и голмайстор Джуд Белингaм. Утре от 17:15 часа Барса приема Реал в спор за първото място в Ла Лига. Преди дербито "белите" са на върха с 25 точки, а каталунците имат 24 т.

Най-резултатен за успеха на баскетболния Реал стана Габриел Дек, който бе над всички с 20 точки и 7 спечелени борби. Ян Весели бе най-резултатен за Барса с 18 точки.

В друго дерби Партизан победи Цървена звезда с 88:86 (22:13, 20:29, 11:23, 35:21). Символичните домакини изоставаха след третата част на мача с 12 точки, но с много силна игра във финала направиха пълен обрат. Центърът Джоел Боломбой от Цървена звезда завърши мача с 15 точки, а Алекса Аврамович от Партизан финишира с 14 точки.