Звездите на Източната конференция победиха тима на Запада със 163:155 в 63-ото издание на Мача на звездите на НБА. Двубоят, игран в „Смуути Кинг Сентър“ в Ню Орлийнс, ще се запомни с рекордната резултатност.

163-те точки на Изтока счупиха рекорда за най-много точки отбелязани от един отбор в Мача на звездите. До момента първото място в класацията се държеше от 155-те точки на Запада през 2003 г., когато се играха две продължение. Рекордната резултатност на един тим в редовно време е 153 точки, което е постигано през 1961, 1992 и 2007 г.

Двата тима вкараха общо 318 точки, което също е рекорд. До момента най-много точки бяха отбелязани през 1987 г. - 303. Изтокът изоставаше с 18 точки през третата четвърт, но в последните 4,5 минути на тази част направи серия от 18:3 и намали изоставането си на 123:126, а в четвъртата четвърт стигна до успеха.

Гардът на Кливланд Кавалиърс Кайри Ървинг беше най-резултатен за тима на Източната конференция – 31 точки и 14 борби. Той беше избран за най-полезен играч в мача. Кармело Антъни от Ню Йорк Никс добави 30 точки. Блейк Грифин от Лос Анджелис Клипърс беше най-резултатен за Запада – 38 точки.