Срамна загуба записа българският национален отбор по баскетбол във втория си мач от европейските квалификации. Нашите паднаха в Баку в мач от група “В” със 73:88. Момчетата на Росен Барчовски вече имат една победа – срещу Швеция и загуба от Азербайджан, които имат два поредни успеха.

Българският тим бе неузнаваем и губеше с над 20 точки в голяма част от мача. Домакините имаха страхотен процент на стрелба, но в много ситуации бяха оставени да атакуват напълно безпроблемно.

Успехът на Азербайджан е още по-любопитен заради факта, че трима играчи на тима бяха на терена през всичките 40 минути, а другите двама – над 35. Една-единствена резерва използва Елхан Алиев и така на практика азерите ни биха с шест човека.

30 точки и седем борби за победата допринесе американецът Чък Дейвис. Орхан Хаджиев добави 16 точки и 15 борби, а гардовете Фуад Нафталиев и Заур Пашаев отбелязаха съответно 15 и 12, и направиха общо 11 асистенции. Башак се отчете с 13 точки, а последният играл за азерите Александър Риндин също вкара кош.

По 14 точки за България вкараха Александър Янев и Божидар Аврамов. Николай Върбанов добави 10 точки. На 21 август България приема фаворита Германия в трети мач от група В, в зала „Универсиада“ от 18:00 часа./БЛИЦ