Рилски спортист е на крачка от бронзовите медали в НБЛ, след като в спечели у дома първия сблъсък срещу Спартак (Плевен) със 73:66. Самоковци се нуждаят от още една победа в серията, в която се играе до 2 успеха от 3 мача.

Силите бяха изравнени през първите две части, като на полувремето домакините се оттеглиха на почивка с аванс от 1 точка - 34:33.

Те обаче постигнаха силна серия в третата част и я затвориха с 56:44.

Рилецо поддържаше аванса си и в последната четвъртина, което бе достатъчно, за да спечели срещата.

Най-резултатен за успеха на домакините стана капитанът Йордан Бозов, който отбеляза 19 точки. С дабъл-дабъл от 16 и 12 борби се отчете Тони Гуджино, а 13 точки имаше Франк Търнър.

За гостите дабъл-дабъл имаха Милован Савич със 17 точки и 10 борби и Димитър Маринчешки с 16 и 15. 14 точки пък отбеляза Герасим Николов.

Вторият мач е в Плевен на 21 май (събота).