Рилски спортист допусна втора загуба от турнира Купа ФИБА Европа. В първия си мач пред родна публика самоковци отстъпиха на познатия съперник Цмоки (Минск) с 88:97, за който това бе втора победа в турнира. Гостите поведоха значително през първото полувреме, но страхотна трета част върна тимът на Росен Барчовски в мача, пише bgbasket. Въпреки това в последната част те не издържаха и загубиха двубоя като това бе трета загуба за тях от този съперник.

Преди това двата отбора си срещнаха в турнира ЕвроЧалъндж. В беларуския тим бяха двама бивши състезатели на Рилецо – Бранко Миркович и Джъстин Грей. На 10-ти ноември е следващият мач на  самоковци, когато те приемат отново в „Арена Самоков“ словашкия Комарно, а Цмоки приема Катая.

Гостите започнаха много силно двубоя като поведоха с 15-4 в началото. Постепенно Рилецо подобри играта си в нападение и след добро включване на Йордан Бозов намалиха до 10 точки пасива си след първата част. Втория период започна с нова силна серия от 16-4 за Цмоки Минск, които си правеха каквото искат на терена и поведоха с над 20 точки разлика, а Рилски спортист нямаше кош от игра близо 3 минути. Две тройки на Тристан Кери стопиха пасива на Рилецо, но на почивката те изоставаха с 15 точки.

Страхотна трета част върна Рилски спортист в мача. Момчетата на Росен Барчовски изнесоха лекция на своя противник от тройката като нанизаха цели 5 тройки начело с Гуджино и Данчо Бозов, а две минути преди края на третата част успяха да изравнят при 63-63. Малко след това Гуджино наниза третата си тройка, а Рилецо за първи път обърна в двубоя при 66-65. След него и Кери се разписа от линията за три точки и Рилецо започна последната част с 4 точки аванс. Последва обаче серия от 9-0 за гостите, които отново поведоха в резултата при 87-79. Рилски отново намали до 3 точки пасив, но  до края гостите задържаха преднина и спечелиха двубоя.

Капитанът Йордан Бозов изигра много добър мач за Рилски спортист и бе най-резултатен с 21 точки, а Антъни Гуджино добави 17. По 16 точки отбелязаха Тристан Кери и Франк Търнър.

За успеха на гостите над всички бе Антъни Хилиард с 21 точки, а 18 добави бившия състезател на Рилецо Джъстин Грей. Бранко Миркович се отчете с 12.