Рилски спортист (Самоков) постигна първа победа във втората групова фаза (топ 6) на Балканската лига по баскетбол за мъже.
Тимът на Росен Барчовски се наложи над македонския Куманово с 88:75 (25:18, 16:16, 21:16, 26:25) в мач от втория кръг.

Домакините, които имаха предимство в резултата през целия мач, поведоха с 9 точки в края на първата четвърт - 25:16. Във втората част аванса на играчите от Самоков достигна 14 точки - 41:27, а след това гостите направиха серия от 7:0.

След почивката българските баскетболисти отново поведоха с 14 точки - 56:42. В последната част беше записана и най-голямата разлика в мача - 20 точки при 78:58 четири минути преди края, след което срещата се доиграваше. За Рилски спортист петима играчи завършиха с двуцифрен точков актив.

Бранко Миркович вкара 21 точки, Тери Смит - 18, Бракстън Дюпри - 16, Христо Захариев - 15 и Тони Гуджино - 12 точки.

За Куманово най-полезни бяха Урош Лукович с 26 точки и 14 борби, Александър Костоски добави 18 точки. В следващия си мач от турнира Рилски спортист е домакин на Галил Гилбоа (Израел) на 7 март.