Рилски спортист спечели първата среща от четвъртфиналната серия в Балканската лига срещу ОКК Белград. "Скиорите" стигнаха много трудно до успеха с 93:88, като се наложи да се играе и продължение.

Баскетболистите на Росен Барчовски водеха с 18 точки на почивката, но сръбският тим се вдигна на щурм и през третата част успя да изравни за 74:74. В добавените 5 минути обаче Рилецо се възползва от възможностите си и така стигна до изключително ценната победа и поведе в серията. Вторият мач е в Самоков - на 29 март (вторник). Ако "скиорите" победят и в него, ще се класира за Файнъл Фоур на турнира.

За Рилски спортист Иван Лилов бе най-резултатен с 25 точки, като добави и 4 борби. Драгомир Мароевич добави 19 точки и 9 борби, а Владимир Мийович вкара 15. За ОКК Белград Слободан Дунджерски наниза 21 точки, а Сърджан Живкович добави 20. С 14 точки и 5 борби пък се отчете Урош Лучич. /БЛИЦ