Шампионът в Националната баскетболна лига на България Рилски спортист постигна победа с 87:75 (26:14, 17:26, 21:18, 23:17) над Миньор (Перник) като гост в първи мач от втория кръг на Националната баскетболна лига.

До почивката нито един от двата отбора не успя да вземе категорично предимство, след като си размениха по една четвърт. Гостите от Самоков поведоха с 12 точки след първите 10 минути, но на полувремето авансът им бе едва три точки при 43:40.

През второто полувреме Миньор дълго време удържаше натиска на съперника си, но в края на двубоя тимът от Самоков успя да направи разликата отново двуцифрена.

Капитанът Чавдар Костов отбеляза 16 точки за втората поредна победа на шампионите в първенството, а с 14 приключи Джордан Сешън.

За Миньор Лъчезар Тошков наниза 21 точки, а Борислав Младенов отбеляза 16.