Рилски спортист спечели бронзовите медали в турнира за Купата на България по баскетбол. В малкия финал тимът от Самоков победи трудно Ямбол с 83:75 точки. Най-добър реализатор в мача стана Иван Лилов от победителите с 24 точки, а съотборникът му Димитър Караджовски и Павел Маринов от Ямбол се отчетоха с по 23.

В началото на срещата двата тима започнаха равностойно, но след първите 10 минути миналогодишният финалист поведе с 31:19. През втората част тимът на Иван Чолаков не успя да стопи сериозната преднина и на полувремето губеше с 34:49.

След паузата разликата набъбна на 21 точки, но Ямбол се възползва от отпускане на Рилецо и намали до 53:61 преди последната четвъртина. Двата тима направиха много грешки в минутите преди края и в крайна сметка Рилски спортист взе успеха с 83:75.

Финалът между носителя на трофея “Левски” и шампиона Лукойл е в понеделник от 18 часа в зала "Универсиада"./БЛИЦ