Баскетболният Рилски спортист постигна изненадваща победа над един от двата лидера в първенството "Левски" с 91:77. Тимът от Самогов спечели насред София, в зала "Универсиада". Момчетата на треньора Росен Барчовски бяха много убедителни, в един момент имаха преднина от 33 точки и буквално размазаха "сините". Загубата на “Левски” е една от най-тежките в последните няколко години. През миналия сезон “сините” паднаха с 33 точки разлика от Лукойл Академик – 63:96.

Най-резултатни за победителите днес бяха Бранко Миркович (10 асистенции) и Анте Билобърк с по 17 точки. Филип Вукосавлевич добави 14 точки, а Саша Мияйлович и Мартин Маринов направиха добро включване от пейката и отбелязаха по 11.

За домакините Арън Харпър завърши със скромните 14 точки, като 11 от тях бяха в първите 6 минути. Други четирима отбелязаха по 10 точки в срещата.

Двубоят започна равностойно и “Левски” поведе с 9 точки, но Рилски спортист отвърна със 17 поредни точки. Първата част завърши при резултат 24:19 в полза на самоковци. През втората част гостите постепенно започнаха да увеличават преднината си и тя стана двуцифрена – 39:26. На полувремето Рилски спортист вече водеше с 46:32.

Третата част започна кошмарно за домакините. Рилски спортист направи серия от 12:2 точки и само за две минути и половина вече водеха с 24 точки разлика. Рилецо продължи да държи голямата разлика, която стигна и дори и до 30 точки за 78:48 след края на частта.

Последните десет минути домакините бяха в шок, въпреки че леко понамалиха изоставането си. Рилецо наниза нови тройки и направиха най-голямата си разлика от 33 точки. След това “Левски” отговори със серия от 13:0, но не успя да направи нищо повече. Рилски спортист спечели с 14 точки разлика – 91:77./БЛИЦ