Рилски спортист постигна много важна победа над Левски в баскетболното дерби на НБЛ с 86:80. Двубоят се игра в залата в Самоков, а домакините надиграха гостите най-вече в последната четвърта част, в която успяха да постигнат и най-голямата преднина в своя полза от 8 точки – 72:64.

Левски остана на второ място въпреки загубата, но Рилски спортист излезе на трета позиция преди утрешното дерби между Спартак (Плевен) и Евроинс Черно море. Именно Рилецо, варненци и тимът от Плевен ще спорят за третото място, което дава предимство при плейофите.

В днешния мач на полувремето домакините от Рилски спортист водеха с 43:40, а през третата част “сините” имаха предимство и спечелиха с 20:16 и така резултатът стана 50:49 в тяхна полза. Четвъртата част обаче бе изцяло за тима от Самоков. В последните десет минути за пореден път на хоризонта се появи Бранко Миркович, но този път му помогна и Иван Николов. Именно той доведе нещата до най-голямата разлика за Рилецо при резултат 72:64, но Маркъс Хол намали с тройка – 72:67.

Пак Иван Николов вкара за 74:67, а Асен Саралийски увеличи на 76:69. Отново той бе точен з а 80:71, при което шансовете на Левски да спечели станаха минимални. Гостите започнаха да правят фаулове, но Бранко Миркович ги изпълняваше без грешка. В крайна сметка домакините взеха двубоя с 80:80.

С най-много точки за победителите се отчете сърбинът Бранко Миркович – 17, Асен Саралийски добави 14. За Левски най-много точки наниза Маркъс Хол – 24./БЛИЦ