Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже.

Играчите от Самоков, които преди няколко дни завоюваха Суперкупата на страна за трети път в историята си, спечелиха лесно срещу гостуващия Спартак (Плевен) с 99:81 (32:20, 23:15, 24:23, 20:23). Така тимът зарадва своя старши треньор Любомир Киров, който днес празнува рожден ден.

Домакините диктуваха събитията на паркета през целия двубой. Те имаха преднина от 20 точки на полувремето при 55:35, а през третата част достигнаха до 73:45 и без проблеми спечелиха мача.

Седем играчи на Рилски спортист завършиха с двуцифрен точков актив, но най-резултатни бяха Джордан Сешън с 16 точки и Юре Планинич с 15.

За плевенчани се отличиха Амад Ранд с 19 точки и Трей Холоуел с 15.

В следващия кръг на 12 октомври Рилски спортист ще гостува на Миньор 2015, докато Спартак Плевен ще почива.

На старта на шампионата вчера Миньор 2015 победи като гост Шумен с 90:74 (23:23, 24:8, 26:19, 17:24).