Рилски спортист прекъсна серията загуби и в мач от Балканската лига се наложи с 84:77 над Морнар в среща от Група “В”. Тимът от Самоков изоставаше с три точки на почивката, но през второто полувреме успя да обърне развоя на двубоя.

Иван Лилов и Димитър Караджовски бяха най-добри в състава на Рилски спортист, като и двамата нанизаха по 22 точки. Лилов записа в актива си 3 борби, 3 асистенции и 4 откраднати топки. Караджовски спечели 4 отскочили топки, направи 3 асистенции и взе 3 откраднати топки.

Капитанът на самоковлии Александър Груев се отчете с 14 точки и 6 асистенции. Най-резултатен за Морнар бе Иван Йеленич - 18 точки. Никола Иванович добави 11 точки, а Никола Люич вкара 10.

Победата над черногорския тим означава, че Рилецо прекъсна серията си от 6 поредни загуби в НБЛ и Балканската лига. Тимът от Самоков вече има 2 победи и 2 загуби в турнира, докато Морнар е с 2 успеха и поражение. В следващия кръг Рилски спортист почива, докато черногорците са домакин на Муреш./БЛИЦ