Рилски спортист надигра убедително тима на Шумен със 113:60 (25:16, 34:16, 26:10, 28:18) като домакин в „Арена Самоков“ и поведе с 1-0 победи в четвъртфиналната серия от НБЛ.

Мирослав Васов бе най-резултатен за Рилски спортист с 19 точки, а по 17 отбелязаха Васил Попов и Христо Бъчков. Александър Янев и Крис Минков пропуснаха срещата.

За състава на Шумен Дейвид Ролинс и Джъстин Кохайда реализираха по 16 точки, а вторият добави и 10 борби.

Тимът на Спартак Плевен победи Черно море Тича със 116:83 (29:14, 24:21, 36:24, 27:24) като домакин и взе аванс в четвъртфиналната битка. Двубоят започна с 35-минутно закъснение заради технически проблем с времеизмервателната уредба в зала „Балканстой“ в Плевен.

Браянт Томас бе най-резултатен за Спартак Плевен с 23 точки и 4 борби, докато Джулиен Люис добави 15 точки и 7 борби.

За Черно море Тича Аверил Ъгба завърши с 22 точки и 8 борби, а Венелин Христов вкара 11 точки.