Баскетболистите на Рилски спортист победиха драматично Берое със 79:77 и регистрираха 15-а победа от началото на сезона в НБЛ.

Рилецо бе по-активен в първите две части и се оттегли на почивка с преднина от 6 точки при 39:33. Гостите от Стара Загора бързо стопиха аванса на домакините от Самоков. При по-малко от 30 секунди до края и Рилски спортист водеше с 5 точки. В последната си атака старозагорци стреляха направиха два неуспешни опита за стрелба от тройката и Рилецо спечели.

За победата на домакините Йордан Бозов, който беше на терена 21 минути, записа 9 точки и 3 асистенции. Най-резултатен с 18 точки и 6 борби беше Еван Равънел, а 11 отбеляза Мартин Маринов,. Златин Георгиев се отличи с 10 точки.

За Берое Филип Виденов завърши с 18 точки и 5 борби, а 16 вкара Александър Янев. Тихомир Желев завърши с 12 точки.

След успеха си тимът от Самоков остава втори с 15 победи и 6 загуби. Отборът от Стара Загора пък има баланс от 9 успеха и 11 поражения на пета позиция. В следващия кръг самоковци гостуват в Ямбол, а старозагорци приемат Балкан.