Баскетболистите на Рилски спортист победиха драматично Левски с 92:86 и защитиха Купата на България, ликувайки с трофея за четвърти пореден път след първия през 2016 година в Ботевград. Финалът бе изключително интересен, премина през много обрати и до последните секунди победителят не бе ясен, но в крайна сметка "сините" отстъпиха на самоковци за втора поредна година.

Двата тима си разменяха тройка след тройка в началото, като през повечето време Левски имаше предимство от 3-4 точки и след десет минути игра бе напред с 30:28. Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров направиха обрат в началото на втория период, но не успяха да задържат дълго аванса си. "Сините" си върнаха водачеството и дръпнаха при 43:38. На почивката баскетболистите на Константин Папазов водеха с най-голямата разлика до момента – 53:45.

След паузата стрелбата на столичани започна да изневерява и те започнаха да бъркат по-често. Рилски спортист не само заличи пасива си, а четири минути след началото на третата част стигна и до пълен обрат при 59:57 след два поредни коша на Алекс Симеонов. В следващите минути тимът от Самоков поддържаше аванс от няколко точки, но преди последната част Левски отново излезе напред при 69:67 след точна стрелба на Марио Литъл.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Заключителната четвърт бе равностойна, но на два пъти Левски успяваше да поведе с 6 точки разлика. Людмил Хаджисотиров взе прекъсване, след което отборът му вкара 8 поредни точки и поведе с 84:82. Цветомир Чернокожев върна един кош, но Брандън Браун и Павлин Иванов върнаха преднината на отбора си за 88:84.

При оставащи 19 секунди Рилски спортист бе напред с 90:86, като столичани взеха и последния си таймаут. Направилият много силен мач Литъл обаче този път не бе точен и на практика това донесе успеха на самоковци.

Брандън Браун бе най-резултатен за носителите на трофея с 28 точки, а 21 добави Павлин Иванов.

Над всички за Левски бе Марио Литъл с 30 точки, но те не се оказаха достатъчни.