Рилски Спортист победи румуънския Финикс Галац в "Арена Самоков" с 94:75 в контрола. Днес от 17:00 часа двата отбора ще изиграят още една контрола. Българският тим водеше през цялото време, а противника бе равностоен в първите 7-8 минути. Второто полувреме Рилецо стигна дори до 30 точки разлика и спечели убедително мача.

Шестима от Рилски спортист завършиха с двуцифрен резултат: Еван Бруинсма бе най-резултатен с 19, Ненад Делич отбеляза 14, Йордан Бозов вкара 12, а Паркър, Златин Георгиев и Джеръл Симънс добавиха по 11.

До момента самоковци изиграха общо четири контролите като в първата победиха македонския Карпош Соколи, а след това допуснаха две поражения в Сърбия от румънския Крайова и сръбския Борац Чачак.