Рилски спортист записа загуба при дебюта си в третия по сила европейски клубен турнир - Еврочалъндж. Самоковци водиха в резултата при гостуването на унгарския Солнок повече от 30 минути, но през последната четвърт не успяха да се справят с натиска на домакините и отстъпиха със 7 точки разлика - 66:73.

Следващият двубой на българския тим от Група "H" е на 13 ноември, когато в "Арена Самоков" ще гостува шампиона на Беларус - Цмоки Минск, в чийто състав е бившата звезда на Рилецо Бранко Миркович.

В срещата в Унгария Корин Хенри и Шон Барнет бяха най-резултатни за българския тим с по 15 точки всеки, като Барнет добави 8 борби, 4 асистенции и 2 отнети топки към статистиката си. Евън Равънел добави 14 точки и 8 борби.