Баскетболистите на Рилски спортист останаха втори в Балканската лига, след като загубиха и втората среща от финалните сблъсъци срещу косовския Сигал (Прищина). Тимът от Самоков падна със 71:80 в „Арена Самоков”, след като в първата среща бе отстъпил със 72:74 в Прищина.

Тони Гуджино реализира 25 точки и овладя 9 борби за българския отбор. Върнън Тейлър добави 15 точки и 7 борби, а Златин Георгиев се отчете с 11 точки и 8 борби, но и те бе бяха достатъчни за предотвратяване на поражението.

За шампионите Джордан Хълс отбеляза 22 точки, Джулиън Мавунга реализира 16, а по 12 вкараха Един Бавчич и Дардан Бериша.

Българският отбор не успя да спечели турнира за втори път в своята история, а Косово е четвъртата страна, която излъчва шампион в надпреварата след България (Рилски спортист и „Левски”), Македония (Фени Индустри) и Израел (Галил Гилбоа). Рилски спортист има още едно второ място от 2011 година и една трета позиция от 2013 година.