Рилски спортист (Самоков) постигна седма поредна победа в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) след успех над Академик (Пловдив) с 95:60 (33:11, 22:17, 23:13, 17:19) като домакин. Самоковци останаха еднолично на върха без поражение до момента след днешната загуба на Спартак Плевен в Шумен. За състава на Академик Пловдив поражението бе пето от шест изиграни мача.

Баскетболистите на Рилски спортист водеха от началото до края, спечелиха борбата под коша – 50:36 и бяха по-ефективни при стрелбата. Още до почивката домакините натрупаха аванс от 27 точки при 55:28, а след третата четвърт резултатът бе 78:41. Най-голямата разлика достигна 43 точки.

Димаджио Уигинс отбеляза 14 точки, 5 борби и 2 асистенции за успеха на Рилски спортист, Чавдар Костов добави 11 точки, а Евън Бати – 10 точки, 5 борби и 4 асистенции.

За Академик Пловдив Томислав Минков реализира 15 точки и 11 борби, а Тони Гуджино завърши с 14 точки и 8 борби.

Рилски спортист ще изиграе последния си мач от груповата фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа на 29 ноември срещу Шоле във Франция. След това самоковци ще посрещнат Ямбол на 3 декември в мач от НБЛ, докато Академик ще се изправи срещу Спартак в Плевен.