Рилски спортист (Самоков) загуби инфарктно с 88:89 (24:28, 16:19, 23:15, 25:27) от португалския Бенфика във втория кръг на квалификациите за влизане в груповата фаза на Шампионската лига по баскетбол за мъже.

Драматичното поражение лиши родния първенец от участие в груповата фаза на най-силния баскетболен турнир. За сметка на това обаче самоковци ще участват в основната фаза на Купата на ФИБА Европа.

В турския курорт Анталия Рилски спортист изигра напълно равностоен мач срещу именития си съперник и дори водеше с точка преди началото на последната четвърт. В нейните начални минути по-голямата класа на лисабонските „орли" пролича и те успяха да оправдаят ролята си на фаворит в двубоя, като отвориха двуцифрена разлика при 85:75 по-малко от две минути преди края.