Рилски спортист спечели Суперкупата на България по баскетбол за втора поредна година след успех със 70:60 (18:17, 22:17, 18:19, 12:7) над шампиона Балкан в зала “Арена Ботевград”.

Най-резултатен за победителите бе Чавдар Костов с 18 точки, а за Балкан Павлин Иванов вкара 14.

По този начин самоковци взеха частичен реванш от “зелените” за поражението си на финала в НБЛ през миналия сезон.

Трофеят е пореден за Рилски Спортисти в последните няколко години, като освен вече двете Суперкупи отборът завоюва на два пъти и Купата на България. Балкан пък не успя да спечели първа Суперкупа в своята история навръх честванията по случай 75 години баскетбол в града.

На мача с Рилски Спортист бяха поканени всички състезатели, печелили титлата със „зелените“, а събитието уважиха Йордан Колев, Николай Пеев, Сашо Везенков, Емил Йонов, Марин Романски, Никола Фампарски, Веселин Тодоров, Павлин Петков, Красимир Петров, Васко Бръснашки, Михаил Михайлов, Мирослав Ралчев, Валентин Петков – Торес, Здравко Христов и Павел Иванов.