Рилски спортист записа убедителна победа с 95:74 над Балкан в "Арена Самоков". Срещата бе от 10-ия кръг в Националната баскетболна лига.

За "скиорите" това е четвърта победа от началото на сезона, а Балкан е с 6 успеха и 4 загуби.

Страхотен мач за победителите изигра Богдан Боев, който завърши с 25 точки (5 тройки), 5 борби и 4 асистенции. Владимир Мийович показа много добра игра при дебюта и записа 23 точки и 6 борби, а Иван Лилов бе традиционно силен и завърши с 19 точки, 5 асистенции и 4 борби.

За Балкан Станимир Маринов беше най-резултатен с 20 точки. Георги Давидов се включи с 15 плюс 8 борби, а по 11 нанизаха Йордан Бозов и Дуейн Мортън (10 борби).

В последния кръг от НБЛ за 2010 година Рилски спортист посреща Черноморец и ще се опита да запише втора поредна победа у дома. Срещата е на 23 декември (четвъртък) от 17:30 часа. На 22-и пък Балкан ще има лесно домакинство на Спартак (Плевен) от 18:00 часа. /БЛИЦ