Рилски спортист увеличи актива си от поредни победи в редовния сезон на НБЛ до 13. Самоковци нанизаха 18 тройки при 45% успеваемост, за да сломят съпротивата на Черноморец у дома със 102:69.

Рилски натрупа двуцифрен аванс още в първата част. След две по-равностойни четвъртини, самоковци отново се развихриха в края и спечелиха последната четвърт с 32:14. Домакините доминираха във всяка фаза от играта, като овладяха с 10 борби повече от съперника си.

Най-резултатен бе Васил Попов. Роденият през 2002 г. гард наниза 5 от 11-те си стрелби за 3 точки и завърши с 24 точки. Крис Минков се включи със 17 точки, Александър Янев добави 16 точки, а Чавдар Костов – 15. Със 7 точки, но и 5 борби и 9 асистенции се отчете Деян Карамфилов.10 наниза Еван Бати. В мача не играха контузеният Брендън Рандолф и Йордан Минчев.

За гостите 15 точки вкара Джъстин Уотс, 14 плюс 11 борби записа Георги Боянов, а дабъл дабъл с по 11 точки и асистенции записа Мунис Туту. С 11 точи се включи и Макол Мойен.

В следващия кръг Рилски спортист гостува на ЦСКА, а Черноморец е домакин на Спартак Плевен.