Баскетболистите на Рилски спортист записаха четвърта поредна победа и продължават без грешка в Балканската лига, след като спечелиха с 99:78 при гостуването си на албанския Тирана.

Шестима баскетболисти на Рилски спортист реализираха по над 10 точки, а най-резултатни бяха Мартин Маринов и Еван Раванел с по 17 точки. Герти Шима завърши с 26 за Тирана.

Тимът от Самоков е единственият тим без поражение в надпреварата, а в четвъртък ще изиграе отложения си мач от първия кръг срещу Башкими в Призрен (Косово).

В същото време Академик Бултекс 99 записа трета поредна загуба, след кат отстъпи със 78:87 при визитата си на Башкими. Най-резултатен за успеха на домакините бе Дейшон Найт с 29 точки. За Академик Бултекс 99 Мартин Дурчев отбеляза 19 точки, а с 18 се отчете Айзея Юмипиг. Башкими има баланс от две победи и две поражения и в следващия кръг почивка, а Академик Бултекс 99, който има и две победи на сметката си, посреща Левски 2014.