Баскетболистите на Рилски спортист победиха драматично гостуващия Черно море Тича с 97:94 след продължение в среща от 20-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ). След успеха си играчите на Людмил Хаджисотиров се изкачиха на трето място във временното класиране, но са с мача повече от Академик Бултекс 99.

На почивката домакините от Самоков изоставаха с 37:50, но направиха забележителен обрат в третата и четвъртата част. Срещата завърши 80:80 в редовното време, а след продължението Рилски спортист стигна до победата.

Еван Бройнсма завърши с 30 точки и 16 борби за успеха, а Йордан Бозов се отчете с 23 точки. Ди Джей Шелтън приключи с 13 точки и 9 борби.

За гостите Станислав Цонков реализира впечатляващите 40 точки. Никола Джурич се отчете с 16 точки и 13 борби, а 15 точки и 6 асистенции добави Ангел Нацкин.