Рилски спортист (Самоков) допусна драматична загуба в последното си домакинство от първия етап на баскетболната Балканска лига. Тази вечер тимът отстъпи от КК Куманово с 90:95 след продължение. Йордан Бозов беше най-резултатен за българите с 23 точки, а Джъстин Норфлийт и Златин Георгиев вкараха съответно по 20 и 17 точки. За гостите Бранислав Джекич отбеляза 19 точки, а Вукашин Мандич и Мариян Янески приключиха с по 15 точки.

В последната част Рилецо поведе със 77:70 в средата на частта. Оттук започнаха и проблемите, след като Златин Георгиев излезе за пет фаула. В следващите четири минути играчите на Рилски спортист отбелязаха едва две точки, което даде шанс на Куманово да се съвземе и да изравни за 79:79 при 24 секунди до финалната сирена. В оставащото време Йордан Бозов се нагърби със задачата да измъкне победата, но пробивът му не сполучи и срещата отиде в продължение. Илиев и Норфлийт вкараха по два фаула в началото на допълнителните пет минути, с което дадоха отличен старт за Рилски спортист, но след това българите допуснаха страшно много грешки. Джекич използва липсата на концентрация в редиците на домакините и донесе пълен обрат за Куманово след седем поредни точки за 88:87, а след това и Филипович довърши Рилецо с още една тройка, която подпечата победата на гостите – 95:90.

РИЛСКИ СПОРТИСТ - КК КУМАНОВО 90:95 (15:22; 29:23; 16:14; 19:20; 11:16)

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Гуджино 1, Илиев 10, Тейлър 6, Йордан Бозов 23, Златин Георгиев 17 (Иванов 5, Норфлийт 20, Киров 3, Тодоров 5, К. Георгиев)

КК КУМАНОВО: Костоски 9, Щерьов 13, Янески 15, Аврамович 11, Мандич 15 (Джекич 19, Младенович, Маневич, Филипович 13