Рилски спортист допусна първата си загуба в Балканската лига за този сезон, след като падна с 67:76 при гостуването на израелския Галил Гилбоа в мач от Група „А”. Успехът остави тимът от Израел еднолично начело в групата.

Двубоят бе изключително равностоен, като Рилецо имаше 2 точки преднина на почивката, но в края на третата част домакините взеха инициативата и в крайна сметка спечелиха. Джоузеф Джоунс наниза 32 точки за израелския тим, а Ромео Травис добави 14 точки и 9 борби.

За Рилски спортист Вукосавлевич вкара 16 точки, но взе само 2 борби. Асен Великов отбеляза 3 тройки и завърши с 13 точки, а Бранко Миркович се отчете с 10 точки и 4 асистенции.

В следващия си мач от Балканската лига Рилски спортист гостува на македонския Торус в Скопие на 30 ноември.