Рилски спортист спечели шампионската титла по баскетбол за момичета до 12 г. Във финалния мач в зала „Арена Самоков” отборът, воден от Иван Лепичев, постигна победа над “Левски” с 31:25.

Домакините водеха през целия мач и не оставиха съмнение кой е по-добрият отбор на терена. На полувремето резултатът бе 19:9 в полза на „Рилски”, а през третата част „сините” съумяха да съкратят разликата до 2 т. В крайна сметка обаче многото грешки в нападение остави “Левски” на втората позиция, съобщава Виаспорт.

Бронзовите медали, както и при момчетата в тази възраст, спечели тимът на Шампион 2006. В мача за трето място софиянки надиграха Монтана 2002 с 54:50.

Петото място е за Асеновец, победил Миньор с 48:40, а на 7-о място се класира тимът на Доростол, надиграл Септември с 38:27.