Баскетболистите на Рилски спиртист записаха втора загуба в европейските клубни турнира. Тимът от Самоков отстъпи при гостуването си на полския Трефъл Сопот с 81:90 в турнира ФИБА Къп.

Първата четвърт се оказа ключова, а в нея българският отбор загуби с 9:24. След това играчите на Людмил Хаджисотиров намалиха изоставането си до почивката на само 4 точки- 39:43. Третата част завърши 21:21, а в заключителната домакините демонстрираха волята си за победа и увеличиха аванса си до 9 точки, запазвайки го до самия край.

За Рилски спортист Ей Джей Хес и Павлин Иванов реализираха по 15 точки. Алекс Симеонов и Трей Портър също продължиха с добрите си игри и завършиха съответно с 12 и 10 точки, а по 9 вкараха Брендън Браун и Деян Карамфилов.