Носителят на Суперкупата на България Рилски спортист победи шампиона Балкан с 89:83 (22:22, 23:14, 18:22, 26:25) като домакин в Самоков в среща от втория кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Успехът е втори пореден за състезателите, водени от старши треньора Людмил Хаджисотиров над този съперник.

Двата тима изиграха равностойна първа част, но до почивката Рилски спортист натрупа аванс от 45:36. Балкан намали на 5 точки изоставането си преди финалните 10 минути при 58:63, но домакините не изпуснаха водачеството.

Димаджио Уигинс беше най-резултатен за отбора от Самоков с 18 точки и 6 борби. Брандън Рандълф добави 17 точки, 4 борби и 6 асистенции за втората победа на Рилски спортист.

За Балкан, който изигра първия си мач от шампионата, Павлин Иванов се отличи с 22 точки, а със 17 точки се включи Христо Захариев.

Тимът на Черноморец постигна втора победа в НБЛ след успех над гостуващия Академик с 96:84 (32:24, 23:18, 25:16, 16:26). Баскетболистите на Черноморец контролираха двубоя, а преднината им достигна 22 точки в един момент.

Мунис Туту допринесе с 25 точки и 8 асистенции за домакините в Бургас, а Васил Бачев завърши с 27 точки, 6 борби и 3 асистенции за пловдивчани, които претърпяха втора загуба.

Отборът на Ямбол отстъпи като домакин на Берое (Стара Загора) с 80:94 (16:24, 17:20, 24:27, 23:23) и допусна второ поражение от началото на сезона. За старозагорци победата бе втора от двата им изиграни мача.

Дариъс Хол бе най-полезен за успеха на гостите с 21 точки и 6 борби, а Тарекей Едоджи добани 16 точки и 3 борби. За Ямбол с по 15 точки завършиха Уилям Таварес и Трей Симпсън, като вторият добави 9 борби и 3 асистенции.