Рилски спортист взе добър аванс от 12 точки срещу македонския КК Куманово преди реванша между двата тима. Самоковци надделяха с 97:85 в първата четвъртфинална среща от ЕВРОХОЛД Балканска Лига, а реваншът е на 24 март в Македония. Победителят от двойката ще си осигури място във Финалната четворка на турнира.

Момчетата на Росен Барчовски отбелязаха 36 точки още през първата част и си осигуриха комфортен аванс. На почивката резултатът бе 62:49 в полза на Рилски спортист, след като Върнан Тейлър показа перфектна успеваемост и наниза 25 точки за 20 минути.

През втората половина на двубоя нямаше промяна в случващото се на паркета в “Арена Самоков”. За радост на феновете Рилецозапазиха водачеството, което бе 14 точки след три части - 82:68. Македонците се хвърлиха на финален щурм и свалиха част от разликата, но Рилски все пак триумфира с 97:85.