Рилски спортист загуби от македонския Кожув с 86:88 и записа втора поредна домакинска загуба в Балканската лига по баскетбол.

Македонците контролираха мача още от началото, а на почивката водеха с двуцифрена преднина. През второто полувреме баскетболистите на Рилски спортист показаха друго лице и наваксаха изоставане от 19 точки, но не успяха да стигнат до победата.

Жарко Ракочевич вкара 22 точки за Рилски спортист, Йордан Бозов добави 21, а Златин Георгиев се отчете с 16. Джулиън Норфлийт и Антъни Гуджино вкараха по 10 точки всеки.

За Кожув Милан Янюшевич завърши с 21, Филип Шепа се включи добре от пейката и добави 18, а Владимир Бръчков вкара 17.

След успеха си Кожув е лидер в група D на турнира с 4 победи и 1 загуба. Рилски спортист е трети с 2 успеха и 3 поражения.