Рилски спортист допусна загуба в първия си полуфинален двубой от Балканската лига. Самоковци отстъпиха с 62:63 на Пея в София и ще гонят задължителен успех като гост в Косово.

Рилски спортист водеше с 12 точки на почивката, но след това гостите заздравиха защитата и обърнаха мача, с което взеха и минимален аванс. Реваншът е на 7 април в Пея.

Българският тим започна много добре мача и имаше преднина от 8 точки, а в средата на втората част тя дори стигна 12.
Двата тима влязоха във второто полувреме с аванс за българския тим от 10 точки. Постепенно обаче тя се стопяваш, за да стигне до 2 преди началото на последните 10 минути. В един момент от заключителната част Пея поведе с 4 точки, а в последната Ракочевич пропусна да вкара и победата отиде в гостите.

Най-резултатен за Рилски спортист бе Йордан Бозов с 13 точки, а Златин Георгиев добави 11 точки и 7 борби.