Възстановителна тренировка в басейн проведе вчера националният отбор по баскетбол. Треньорът Росен Барчовски даде почивка на играчите след загубата със 79:83 от Грузия в четвъртия мач от група “С” на квалификациите за европейското първенство през 2011 година. Следобед нашите гледаха запис от загубата от грузинците, а треньорът подробно им обясни какви грешки са направили. По-късно националите тренираха, като закъсняха с половин час за заниманието в "Универсиада" и дойдоха в 20,00 часа.

Барчовски днес ще почерпи целия отбор с торта. Селекционерът навършва 50 години, но няма да отбелязва шумно юбилея.

"Ще минем кротко, само с торта. За купони ще мислим, ако, дай боже, се класираме на европейското. Иначе всичко при нас е наред, освен това, че паднахме от Грузия. Трябва да извлечем поуките от тази загуба и да наваксаме в следващите мачове", коментира Барчовски.

България посреща Португалия във вторник в пети мач от квалификациите. Нашите ще гонят задължителна победа срещу аутсайдера в групата. Мачът е от 18,00 часа и ще бъде предаван пряко по БНТ 1 и БНТ Сат./БЛИЦ