Уволненият само преди няколко дни треньор на баскетболния ЦСКА Росен Барчовски вече е начело на Дунав 2007, съобщава сайтът BulgarianBasket.com. Русенци играят в мъжката А-1 (втора дивизия, след НБЛ).
„Пристигнах вчера в Русе и ще бъда днес на скамейката на Дунав 2007 в мача със Славия. Ники Господинов, досега води отбора ще бъде по екип и той ще си ръководи днес срещата, а аз ще бъда до него. Все пак той познава много по-добре играчите и конкретно за тази среща ще му помагам”, каза Барчовски.
“Веднага след това поемам нещата и ще бъда старши треньор на тима, а Ники ще ми помага. Не можех да си представя, че ще бъда без работа. Получих предложение от Русе и го приех. Уговорката ни е, че ще изпълнявам функцията на треньор, но ако имам изгодно предложение от чужбина да имам възможност да отида.”/БЛИЦ