Кливланд Кавалиърс – САКРАМЕНТО КИНГС 112:116 след прод.
(26:22, 21:31, 35:26, 22:25, 8:12)
* Арон Афлало вкара тройка 17,3 секунди преди края на продължението и донесе победата на Сакраменто. Демаркъс Къзинс добави 28 точки и 10 борби, а Дарън Колисън помогна с 23. Леброн Джеймс се отличи с 24 точки, 13 борби и 11 асистенции, но това не помогна на шампионите да предотвратят шестата си загуба в последните осем мача. Кевин Лав завърши мача с 21 точки и 16 борби.

БОСТЪН СЕЛТИКС – Хюстън Рокетс 120:109
(24:27, 28:31, 36:28, 32:23)
* Айзея Томас блесна с 38 точки и 9 асистенции, а Джей Краудър добави 23 и 10 борби за победата на Бостън. Това е 15-и мач на Томас през този сезон с поне 30 вкарани точки и 29-и пореден с над 20. Ал Хорфърд помогна за успеха с 20 точки и 9 борби. Така „келтите“ спряха серията си от три поредни загуби. Джеймс Хардън се отличи с 30 точки и 12 борби за Хюстън. Раян Андерсън вкара 19, а резервата Сам Декър – 15. „Ракетите“ обаче записаха шесто поражение в последните си девет мача.

Бруклин Нетс – МАЯМИ ХИЙТ 106:109
(30:34, 36:21, 23:16, 17:38)
* Дион Уейтърс наниза 14 от 24-те си точки през четвъртата част, включително и решителна тройка 6,8 секунди преди края. Така Маями навакса изоставе от 18 точки през последната четвърт и стигна до успеха. Уейн Елингтън завърши с 22 точки, а Горан Драгич добави 17. Брук Лопес се отличи с 33 точки за „мрежите“, които загубиха 14 от последните си 15 мача.

Шарлът Хорнетс – ГОЛДЪН СТЕЙТ УОРИЪРС 103:113
(28:29, 19:24, 33:22, 23:38)
* Кевин Дюрант вкара 16 от 33-те си точки през последната четвърт, а Стеф Къри добави 26 за успеха на „воините“. Клей Томпсън завърши с 19. Кемба Уокър игра с настинка, но въпреки това беше най-резултатен за „стършелите“ - 26 точки.

Чикаго Булс – АТЛАНТА ХОУКС 114:119
(29:22, 30:29, 24:27, 31:41)
* Денис Шрьодер наниза 24 точки, а Пол Милсан добави 21 за седмата поредна победа на Атланта над Чикато. „Ястребите“ завършиха мача със силна серия 19:4. Табо Сефолоша се отличи с 18 точки, а Тим Хардауей-младши вкара 17. Джими Бътлър блесна с 40 точки за „биковете“, а Дуейн Уейд завърши с 33.

МЕМФИС ГРИЗЛИС – Торонто Раптърс 101:99
(32:34, 24:23, 31:20, 14:22)
* Марк Гасол вкара рекордните за кариерата си 42 точки, включително две точни стрелби от линията за фаул в последните 36 секунди за победата Мемфис. Зак Рандолф добави 16 точки за Гризлис, а Тони Алън добави 15 точки и 11 борби. Кайл Лаури беше най-резултатен за Торонто с 29 точки, но не успя да предотврати петата поредна загуба на Раптърс.

Милуоки Бъкс – ФИЛАДЕЛФИЯ 76-ЪРС 109:114
(39:33, 19:39, 24:16, 27:26)
* Въпреки че във втори пореден мач игра без водещия си реализатор Джоел Ембийд, Филаделфия се наложи над Милуоки за петата си победа в последните шест мача. Джералд Хендерсън наниза 20 точки, а Ерсан Илясова и Дарио Шарич добавиха по 17. Грег Монро вкара 28 точки за „елените“. Джабари Паркър завърши с 20, а Янис Адетокунбо се отличи със 17 точки и 12 борби.

Ню Орлийнс Пеликанс – ОКЛАХОМА СИТИ ТЪНДЪР 105:114
(20:33, 25:31, 37:28, 23:22)
* Ръсел Уестбрук се отличи с 27 точки, 12 борби и 10 асистенции за успеха на Оклахома Сити. Това беше 60-ият трипъл дабъл в кариерата на звездата на Тъндър, с което той задмина легендарния Лари Бърд във вечната ранглиста на НБА по този показател. Стивън Адамс добави 20 точки и 11 борби, а Енес Кантер се отличи със 17 точки и 11 борби. И'Тоун Муур наниза 18 точки за Пеликанс, а Саломон Хил, Джру Холидей и Тайрик Евънс завършиха с по 14.

ДАЛАС МАВЕРИКС – Ню Йорк Никс 103:95
(30:25, 22:26, 26:22, 25:22)
* Харисън Барнс блесна с 23 точки, а Сет Къри добави 20 за успеха на Далас, който записа пета победа в последните си седем мача. Дирк Новицки помогна на Маверикс с 19 точки. Кармело Антъни беше най-резултатен за нюйоркчани – 30 точки. Кортни Лий наниза 23, но Никс загуби за 14-и път в последните си 18 срещи.

ПОРТЛАНД ТРЕЙЛБЛЕЙЗЪРС – Лос Анджелис Лейкърс 105:98
(30:31, 29:27, 24:17, 22:23)
*  Деймиън Лилард наниза 24 точки за Портланд, който празнуваше 40 години от шампионската си титла в НБА, постигната през 1977 г. Си Джей Макколъм добави 24 точки за „пионерите“, които записаха 11-а поредна победа в редовен сезон над Лейкърс. Лу Уилямс се отличи с 31 точки за „езерняците“.