Националният отбор на Русия по баскетбол победи Литва с 88:80 в контрола преди Европейското първенство. Двубоят се игра в литовския град Паневежис, който ще приеме част от мачовете от първата фаза. Литовците загубиха и първата проверка срещу Русия, като гости, още в самото начало на подготовката.

След равностойна първа четвърт, във втората руснаците успяха да наложат своето темпо, и взеха преднина преди почивката. Второто полувреме бе равностойно, но авансът, взет от Сборная през първото се оказа достатъчен, за да им осигури успех. Литовците успяха да стопят почти 10 точки изоставане в началото на последната четвърт, но силна серия на Русия приключи двубоя с успех за тях.

Най-резултатен в мача бе Тимофей Мозгов с 16 точки, Андрей Кириленко добави 13. За Литва Йонас Валансиунас приключи с 13 точки и 16 борби, а Паулиус Янкунас добави 14 точки и 8 борби./БЛИЦ