Русия записа трета поредна победа на Европейското първенство по баскетбол. В мач от “българската” група “D” Сборная се наложи със 79:58 над Белгия. Руснаците се изравниха със Словения, като и двата отбора имат по 3 победи и все още нямат поражение. Между тях ще бъде и борбата за първата позиция в групата, а Белгия претърпя третото си поражение. Днес Русия играе с България, Грузия с Украйна, а третата среща е между Белгия и Словения.

През първата четвърт Русия имаше лек превес и разликата не беше голяма 21:16. След равенство във втората десетка разликата се запази, а през третата стана двуцифрена. През последните 10 минути Сборная увеличи оборотите и завърши с аванс от 21 точки.

Най-резултатен за Русия беше Виталий Фридзон с 22 точки, Андрей Воронсевич приключи със 17. За белгийците единствено Маркъс Фейсън приключи с двуцифрен точков актив, след като отбеляза 14 точки./БЛИЦ