Националният отбор на Русия спечели бронзовите медали на Евробаскет 2011, след като се наложи трудно в малкия финал срещу Македония със 72:68. Най-резултатен за „Сборная” беше Андрей Кириленко с 18 точки, а Андрей Воронсевич и Тимофей Мозгов добавиха по 10.

Бо Маккалеб наниза 22 точки за македонците, а Владо Илиевски и Перо Антич се отличиха съответно с по 16 и 13.

След първата част руснаците водеха със 17:13, а на почивката имаха шест точки преднина– 36:30. Македонците обаче изиграха добра трета част и намалиха изоставането си само на 2 точки за 50:52 след 30 минути игра. Решителната четвърт започна добре за Македония, след като Илиевски наниза тройка, а Перо Антич добави нови две точки и западните ни съседи поведоха 55:52 точно седем минути до сирената. Андрей Кириленко наниза две поредни тройки и отново върна лидерството на тима си – 58:57. В заключителните три минути играта вървеше кош за кош и равенството се запази до самия край, а в заключителните 15 секунди Биков и Швед се разписаха и донесоха победата на Русия – 72:68./БЛИЦ