Витали Фридзон поведе Русия към победата с 83:78 над Словения след обрат в мач за седмото място на световното първенство по баскетбол в Турция. Руският гард вкара 15 от своите 18 точки в последната четвърт.

Словения водеше в резултата с 50:36 в средата на третата част, но Русия отговори с кош на Сергей Моня последван от шест поредни точки на Фридзон, което пък доведе до аванс на “сборная” за 64:62 6:19 минути преди края.

Минута и половина преди края на мача резултатът бе 74:74, но руснаците отново поведоха след две точни изпълнения на наказателен удар от Тимофей Мозгов. Той бе най-резултатният играч на Русия в мача с 19 точки. Бощян Нахбар вкара 11 от своите 20 точки за Словения в последните 6 минути на мача./БЛИЦ