Без част от големите си звезди Маями Хийт записа победа със 121:110 като гост на Сакраменто Кингс в мач от редовния сезон на НБА. Заради различни наказания „горещите“ бяха без Джими Бътлър, Томас Браянт и Никола Йович.

Спортист №1 на България Александър Везенков пропусна шести пореден мач на „кралете“ заради контузия на десния глезен. Ключова за загубата на Сакраменто се оказа третата четвърт на мача, която Маями спечели с 36:19.

Кийгън Мъри наниза 28 точки за Кингс. Диарън Фокс добави 27, а Домантас Сабонис направи 21-вия си трипъл-дабъл от началото на сезона. Той завърши мача с 14 точки, 14 борби и 10 асистенции.

Бам Адебайо блесна с 28 точки и 10 асистенции за Маями Хийт. Хайме Хакес наниза 26 точки, а Кевин Лав добави 19.

Заради загубата Сакраменто загуби три позиции във временното класиране на Западната Конференция и вече е осми с 33 победи и 24 загуби от началото на сезона. Маями е шести на Изток с 32 успеха и 25 поражения. На 29 февруари от 4:00 часа българско време „кралете“ гостуват на шампиона Денвър Нъгетс.