Сакраменто Кингс допусна домакинска загуба с 91:98 от Ню Йорк Никс в мач от редовния сезон. За "кралете" не игра българският национал Александър Везенков, който все още не е напълно възстановен контузията си в глезена. Това беше 15-и пореден мач, който Спортист №1 на България за 2023 г. пропуска заради травмата.

Сакраменто бе в ролята на изоставащ в по-голямата част от мача, но в началото на последната четвърт домакините дръпнаха с четири точки. Те обаче позволиха на Ню Йорк да направи серия от 9:0, а кошмарната им стрелба от игра в заключителните 12 минути ги обрече на поражение. В последния период баскетболистите на треньора Майк Браун реализираха едва шест от общо 26 стрелби.

За победителите от Никс над всички бе Джейлън Брънсън с 42 точки. Още 15 прибави Донте ДиВинченцо. За Сакраменто Домантас Сабонис направи "дабъл-дабъл" от 21 точки и 14 борби. С 20 точки, но от цели 19 стрелби приключи Де'Аарън Фокс.

В друг мач от тази нощ Голдън Стейт Уориърс победи като гост Лос Анджелис Лейкърс със 128:121.

Стеф Къри вкара 31 точки при завръщането си в игра след контузия, а още 26 точки добави Клей Томпсън, който се вкючи от пейката. Джонатан Куминга добави още 23 точки, а с успеха Голдън Стейт изправи Лейкърс на деветото място в класирането в Западната конференция. Ако сезонът свършване днес, това щеше да даде предимство на "войните" в мача помежду им от плей-ин турнира за попадане в основната част на плейофите.

За Лейкърс много силен мач направи ветеранът ЛеБрон Джеймс, който вкара 40 точки. Още 23 прибави Д'Анджело Ръсел. Проблем за "езерняците" обаче се оказа контузията на центъра Антъни Дейвис, който още в началото на мача получи удар в окото и не успя да завърши срещата.

Минесота Тимбъруулвс запази шансовете си за първото място в класирането в Западната конференция след победа със 119:100 над Юта Джаз като гост.

До почивката резултатът бе равен - 48:48, но през второто полувреме по-класният тим на "горските вълци" успя да покаже надмощието си.

С 31 точки за победителите завърши Антъни Едуардс, който преодоля изкълчване на глезена, а рекордните си за сезон 25 точки отбеляза бившият играч на Юта Майк Конли.

За Юта най-полезен с 22 точки и 10 асистенции бе плеймейкърът Колин Секстън.

Източна Конференция
Атлантическа дивизия: Бостън 52 победи/14 загуби, Ню Йорк 40/27, Филаделфия 37/30
Централна дивизия: Милуоки 43/24, Кливланд 42/25, Индиана 38/30
Югоизточна дивизия: Орландо 39/28, Маями 36/30, Атланта 29/37